Szerző: BF
A kozmetikumok piacán is általános jelenség, hogy tudatos vásárlóként olyan terméket szeretnénk a kosárba pakolni, ami hatékony, természetes, egészséges, és közben a bőrünkre és a természetre is odafigyel.
A kemikáliákat egyre jobban elutasító trenddel a gyártók is tisztában vannak, így lesz szinte minden újonnan megjelenő kozmetikum természetes, bio, vagy tiszta, natúr, sőt ellenőrzött, vegán, néha valódi — sokszor csak a gyártói fantázia szab határt annak, hogy mi kerül a termékek címkéire.
Ezeket az elnevezéseket illetően még mindig nincs egységes megegyezés és ipari szabályozás, így nagy a veszélye annak, hogy egy hangzatos címke ellenére sem azt kapjuk, amit szeretnénk. Ebben a helyzetben egyetlen jó és könnyen megfogadható tippel tudunk segíteni: miközben a címkék megtévesztőek lehetnek, a kozmetikumok MINŐSÍTÉSE az, ami semmilyen körülmények között nem fog félrevezetni!
A kozmetikumok minősítése azt jelenti, hogy a terméken nemzetközi minősítő szervezetek pecsétje igazolja, ha az adott termék megfelel bizonyos feltételeknek vagy sem. Ezzel jelentősen megkönnyítik a vásárlók dolgát, hiszen nekünk csak el kell döntenünk, melyik minősítés felel meg az elvárásainknak, majd kizárólag azt tesszük a kosarunkba, ami átment ezen a szűrőn.
Az Ilcsi natúrkozmetikumain például a COSMOS (COSMetics Organic Standard) kerek, pecsétje tanúsítja, hogy a termék szintetikus illatanyagoktól, színezőanyagoktól, vegyületektől mentes, nem tartalmaz szilikonokat, kőolajszármazékokat, mesterséges emulgeálószereket, SLS-t, parfümöt, ásványi olajokat és származékait, szintetikus és szerves oldószereket, de génmódosított növényeket és alapanyagokat se látott soha, sőt az összetevők beszerzésére, a gyártási folyamatokra és a csomagolásra is kitérő szigorú kritériumrendszernek is megfelel.
https://ilcsi.com/tudj-meg-tobbet-a-cosmos-minositesrol/
Amikor a drogériák túlzsúfolt polcaira kihelyezett kozmetikai termékek között keresgélünk, felejtsük el a hangzatos jelzőket és a sokat ígérő megfogalmazásokat. Ha lehet, kizárólag a minősített natúrkozmetikumokban keressünk bőrünkre és a környezetünkre szabott megoldásokat és tudatosan válasszunk.
Mit is jelent az, hogy természetes?
A „természetes” szó a mai szépségipar egyik legnépszerűbb kifejezése, ugyanis a természetes bőrápolók a virágkorukat élik. A natúrkozmetikumok az elmúlt évek egyik fő trendjévé váltak. Egyre tudatosabbak vagyunk a világunkért, amelyben élünk, és egyre nagyobb aggodalomra ad okot saját egészségünk. Nagyra értékeljük a természeti világ kényes egyensúlyát, és igyekszünk fenntartani ezt a harmóniát olyan környezetbarát termékek felhasználásával, amelyek megfelelően táplálják bőrünket és a lehető legártalmatlanabbak a Földre.
Sajnos a szépségiparban sem a „természetes”, sem a „bio” nem védett kifejezések.
A megfelelő szabályozás hiányában az olyan kifejezések, mint a „zöld”, „tiszta”, „természetes” és „bio” szinte minden termékre használhatóak.
A természetes kozmetikumok útvesztőjében az eligazodást segíti ha egy, olyan terméket választunk, amely egy natúr és bio terméket minősítő, független szervezet által jóváhagyott és használt emblémával van ellátva. Ugyanis független tanúsítvány létezik mind az organikus, mind a természetes jóléti termékekre, így biztosak lehetünk abban, hogy amit vásároltunk, nem esett a „zöldmosás” áldozatává.
Több független tanúsító szervezet az általa meghatározott szempontrendszer teljesítése után járul csak hozzá az emblémájának a használatához.
A kozmetikai termékekre az olyan tanúsító testületek, mint pl. a német BDIH szervezet vagy az a nemzetközileg elismert COSMOS szervezet garantálják, hogy a termék megfelel a szigorú minősítő szabványnak. HA az említettek bármelyikével találkozunk egy terméken, megbízhatunk a termékben, hogy teljesíti az emblémához előírt követelményeket.
Büszkék vagyunk arra, hogy több, mint 100 termékünk vegán. Számunkra a minőség és a természetesség a legfontosabb szempont. Az alapanyagok kiválasztásától kezdve a tégelyek megtöltéséig szem előtt tartjuk környezetünk védelmét. A begyűjtés során is mindig ügyelünk rá, hogy az élőhely regenerálódni tudjon, legfeljebb a növények 50%-át szedjük le, így a gyűjtőhely következő évben újra használható.
Állatkísérleteket természetesen nem végzünk – hiszen az Európai Unióban 2004 óta egyébként is tiltott – ugyanakkor már Ilcsi néni legelső krémének készítésekor is ennek megfelelően működtünk, mert a természet védelme és szeretete mindig is fontos volt számunkra.
A témához kapcsolódó fontos cikkeink:
A szépségápolás új szintje: ILCSI Vitalizáló Antioxidáns Termékcsalád