Kozmetika otthon, de nem home office-ban

2020 óta szinte mindenki megtapasztalhatta, hogy milyen – kinek áldás, kinek átok – otthonról dolgozni.

Szerző: MG

Fotó Rácz Zabó Csilla (002)
Fotó: Rácz-Zabó Csilla

– Én 2007 óta vagyok vállalkozó, és ebből a 15 évből 4 évet bérelt helyen, 11 évet pedig a lakásomban kialakított kozmetikában töltöttem, töltök a vendégek ápolásával – hangsúlyozza Kormanik Andrea kozmetikus, bőresztéta, szakoktató, akit e kétféle szalontípusról való tapasztalatairól kérdeztünk.

Már az első üzletét otthon nyitotta meg, és most is otthon dolgozik.

– Az elmúlt éveket számba véve, számomra ez az a vállalkozási forma, ami a leginkább működik. Az első perctől kezdve kizárólag bejelentkezésre voltam (és vagyok) Anno ez ritkaság számba ment, különösen a szolgáltató szektorban, hiszen akkoriban természetes volt, hogy a kozmetikus még az utcáról, ismeretlenül beesett vendéget is azonnal fogadt – mondja Andrea.

A nyugalom szigete, kontra a bérelt hely zavaró tényezői

Andreának mindig is egyszemélyes kozmetikája volt, most is egy ágyon dolgozik, így a vendégek maximális, személyre szóló odafigyelést és kezelést kapnak.

– A nálam töltött időben nemcsak a bőre szépül, de a lelke is töltődik, a zavartalan énidő-nek köszönhetően – emeli ki Andrea. – Amikor átmenetileg egy szalonban béreltem helyet, ezt a nyugalmat nem tudtam biztosítani. Hiába volt saját helyiségem, beszűrődtek a külső zajok (hajszárító, beszélgetések stb.), ami engem nagyon zavart, hiszen a vendégeim nem ehhez voltak szokva – meséli. – Most egy lakóparkban lakunk a családommal. A vásárlásnál fontos szempont volt, hogy ki tudjak a lakásban alakítani egy külön bejáratú üzletet, ahol megvalósulhat a nyugalom szigete.


A vendégeim maximális, személyre szóló odafigyelést és kezelést kapnak az énidő biztosítására kialakított, egyszemélyes kozmetikámban, a nyugalom szigetén. Ezáltal nemcsak a bőrük szépül, hanem a lelkük is töltődik.

 

Mindig jut idő egy-egy ölelésre

Andrea azt mondja, hogy az, hogy a vállalkozása otthon van,  azért is előnyös, mert egyedül neveli a kislányát, így a munkát az életükhöz tudta igazítani. És bár nagyon sokat dolgozik, a mindennapokban részt tud venni a gyermeke életében, hiszen a vendégek között lophat egy kis időt egy-egy ölelésre, vagy hogy kéznél legyen, ha bármi kérdés, gond, megoldandó feladat merülne fel.

– A vendégeim tiszteletben tartják, hogy otthon dolgozom, ezzel senki sem élt még vissza. Mivel a munkám során folyamatosan emberekkel vagyok valós kapcsolatban, nálam nem következett be a valódi home office által generált szeparációs érzés sem – teszi hozzá Andrea.

Minőségi munka és folyamatos tanulás

– Összességében én szinte csak az előnyét tudom kiemelni ennek a megoldásnak, bár idő és kemény munka szükségeltetett, hogy megteljen az elején a naptáram, hiszem ismeretlenül nyitottam meg a kozmetikámat. Elmondhatom, hogy a minőség biztosítása, és a folyamatos tanulás a legjobb befektetésnek bizonyult. Ennek köszönhetően ma már szinte lehetetlen, hogy új vendéget tudjak fogadni – zárja mondandóját Kormanik Andrea.