Mai, információtól „zajos” világunkban igencsak aktuális témájú kerekasztal-beszélgetésbe kapcsolódhatunk be a Beauty Forum szakkiállításon. Tölgyesi Krisztina, Dr. Torma Viktória, Hári Anna Réka és Huber Zoltán a hiteles szakmai információk fontosságáról és azok forrásairól folytat majd párbeszédet.
Szerző: MG
A Beauty Forum Budapest szakkiállításig, és benne a „Hiteles szakmai információk fontossága és azok forrásai” témájú kerekasztal-beszélgetésig még van néhány hét. A november 9-ei beszélgetés résztvevői addig is megosztják olvasóinkkal, hogy mit is jelent számukra a szakmai hitelesség.
A lehető legjobbat nyújtani
Tölgyesi Krisztina (kozmetikus mester, a kerekasztal-beszélgetés moderátora)
„A hitelesség számomra több tényezős:
– A mottóm, hogy a vendég számára a lehető legjobb legyen az, amit csinálunk. És itt nem csak a saját vendégeimre, hanem a nálam tanult szakemberek vendégeire is gondolok, amit nem befolyásolhat a pénz utáni sóvárgás.
– E téren alap a folyamatos szakmai fejlődés, ami soha nem állhat le.
– És ide tartozik a hibáink felvállalása és kompenzálása, valamint
– az igazmondás.”
Pontos, megalapozott, tudományos bizonyíték
Dr. Torma Viktória kutatóvegyész, fitoterapeuta, kozmetikumszakértő (Dermakadémia)
„A hiteles szakmai információt megalapozott, kísérleti bizonyítékok támasztják alá. Ez utóbbiak a szakmai irodalomban beágyazott módon megtalálhatóak (hivatkozik másokra és hivatkoznak rá), és összhangban van a saját tudományos tudásommal és az intuíciómmal is. Fontos, hogy pontos, minden részletre kiterjedő legyen az információ, mert például nem mindegy, hogy egy kozmetikumban aloe olaj vagy juice van, hiszen az aloe összes kozmetikailag aktív hatóanyaga vízoldható.”
Maximális tájékozottság és edukáció
Hári Anna Réka kereskedelmi vezető (Skinbooster.hu)
„Az egyre modernebb kozmetikai eszközök és eljárások megjelenésével egyre fontosabbá válik az is, hogy az alkalmazandó hatóanyagokat a lehető legkomplexebb módon vizsgáljuk meg a piacra való kihelyezésük előtt. Ehhez ismernünk kell a gyártási körülményeket, az összetevők eredetét, és tisztában kell lennünk azzal is, hogy az EU-ban alkalmazott jogszabályok milyen hatóanyagok használatát engedélyezik, illetve korlátozzák. Számomra a szakmai hitelesség azt jelenti, hogy maximálisan igyekszem tájékoztatni a munkatársaimat és a vevőimet is a szakmai döntéseim hátteréről. Hiszem, hogy az edukáció a kulcs a fejlődéshez. Sok kereskedelmi forgalomban levő anyag használatát tartom kockázatosnak, de az nem elég, ha annyit mondok, hogy bizonyos hatóanyagok használatát kerülni kellene. A lehetséges kockázatokat bizonyítani kell tudni ugyan úgy, mint adott esetben az eredményességet. Én ezt minden esetben szakértők – gyógyszerész, biológus, vegyészmérnök, jogász, minőségbiztosítási területen dolgozó mérnökök stb. – bevonásával teszem. Így dolgozom az orvosokkal, és így dolgozom a kozmetikusokkal is. Az esztétikai eszközök fantasztikusak, életminőség-javító hatású a velük való sikeres kezelés, de az általános egészségünket nem veszélyeztethetjük azért, hogy két ránccal simább legyen a bőrünk.”
Alap a megbízható forrás
Huber Zoltán kereskedelmi igazgató (Center Kft.)
„Azt az információt tekintem hitelesnek, amelyik megbízható forrásból származik. Ahhoz kell elég tapasztaltnak és/vagy intelligensnek lenni, hogy a forrásról el tudjam dönteni, hogy megbízható-e.”