Bizonyára mindenki tapasztalja, hogy a vendégek hajhullásra panaszkodnak, főként az ősztől tavaszig tartó időszakban. Ennek számos oka lehet: stressz, testi-lelki problémák, fogyókúra/fogyás, vitaminhiány vagy akár gyógyszeres kezelés. Nézzük, hogy melyek azok a nyomelemek és vitaminok, amelyeket mindenképpen pótolni kell, és melyek azok a hajápolók, amelyek elengedhetetlenek a hideg, téli időben.
Fontos, hogy a vendégek is tudják, hogy ha napi 100 szálnál nagyobb mértékű a hajhullás, bőrgyógyászhoz kell fordulni, aki hivatott arra, hogy megtalálja a probléma gyökerét. Azonban egy hajmosás alkalmával akár 200 hajszál is kihullhat! A hajhullás szempontjából az érintettek számára aligha jelent vigaszt, hogy a férfiak 90%-ának és a nők 60%-ának hullik a haja, utóbbiaknak ez egyenesen katasztrófa. Nézzük hát mit tehetünk ellene, és egyáltalán mit tehetünk, hogy megóvjuk vendégeink haját a hidegben is.
Tápanyagok:
B-vitaminok: erősítik és táplálják a hajat, szabályozzák a faggyútermelést, és aktiválják a hajhagyma anyagcsere-folyamatait. Segítenek a gyulladások kivédésében, egészségesen tartják a fej bőrét. Sok B-vitamin van az élesztőben, a halban, a tojássárgájában, a dióban, a mogyoróban, a hüvelyesekben és a búzacsírában.
D-vitamin: A hajnövekedés és kopaszodás folyamatában rendkívül fontos szerepet játszik a D-vitamin és a bőrben lévő mikroszkopikus receptorai. Azt szinte mindenki tudja, hogy a D-vitamin elengedhetetlen a csontok és az izmok fejlődéséhez, de a hajnövekedési ciklusban betöltött szerepéről ritkábban hallani – hívják fel a figyelmet amerikai szakemberek. Pedig a D-vitamin az eddigi eredmények alapján alkalmasnak tűnik arra, hogy a hajtüszők működését bizonyos mértékben serkentse. D-vitaminnal a napsugárzás tölti fel a szervezetünket, azon a nyári időszakon kívül mindenképpen pótolni kell mesterséges úton, tabletta formájában!
Vas: ha nincs elegendő vas a szervezetben, a haj hullani kezd. Elsősorban azok a nők vannak veszélyben, akiknek a menstruációs vérzésük erős, valamint a húsfogyasztást elutasító vegetáriánusok, hiszen a legtöbb vasat éppen a hús tartalmazza.
Fehérje: a haj fő alkotórésze a keratin. Ez a szaruszerű anyag túlnyomórészt a sejt alapanyagát adó fehérjéből épül fel. A fehérjedús táplálkozás tehát nélkülözhetetlen ahhoz, hogy hajunk erős legyen. Biológiai szempontból a növényi fehérjék értékesebbek – burgonya, gabonafélék, szója –, mint az állati eredetűek.
Réz: ez a nyomelem kell ahhoz, hogy az anyagcserét szabályozó enzimek zavartalanul végezhessék munkájukat a testben. A réz javítja a haj szerkezetét, hiányában a haj töredezik. A teljes kiőrlésű termékek, a hüvelyesek, a dió, a mogyoró, az aszalt gyümölcsök és az élesztő tartalmaz sok rezet.
A-vitamin: a bőr és a hajszálak fejlődésében játszik fontos szerepet. Biztosítja a megfelelő ütemű hajnövekedést, hatására a haj sima és bársonyos lesz. A retinol nagy mennyiségben fordul elő a tejtermékekben, a sárgarépában, a sárgabarackban, a paprikában és a halolajban. Tudni kell! Az A-vitamin túladagolása veszélyes lehet. Ha tabletta formájában fogyasztjuk, vigyázzunk, hogy a megengedett napi dózisnál többet ne vegyünk be belőle! A táplálkozással bevitt A-vitamint nem lehet túladagolni.
C-vitamin: univerzális erőforrás, s így a haj egészségét is képes fenntartani, illetve helyreállítani. Lehetővé teszi, hogy a vas – ez a fontos építőelem – a hajhagymákhoz is eljusson, továbbá a haj sejtjeit is erősíti. A C-vitamin megtalálható a citrus- és a káposztafélékben, a paprikában és kiviben.
H-vitamin (Biotin): segít abban, hogy a haj erős és csillogó legyen, a hajhagymák ne gyulladjanak be. A halban, a tojásfehérjében, a tejben, a teljes kiőrlésű gabonafélékben, a dióban és a mogyoróban van sok belőle.
Cink: igazi multitalentum, mert számos enzim aktiválója, így jó hatással van a bőrre, a hajra és a körömre is. Serkenti a haj növekedését, az új hajsejtek képződését. Óvja a hajhagymákat a gyulladástól, segít a fejbőr egészségének megőrzésében. Különösen sok cinket tartalmaz a friss osztriga, a hús, a tojás és a sajt.
Kezelések az ápolt hajért
A Harangvölgyi HairCare Treatment vitaminokkal tölti fel a hajat és ragyogóan dússá varázsolja azt. Fénytelen, töredezett hajú vendégeknek ajánlott, akik ismét dús, selymes hajra vágynak!
A kezelés lépései:
• haj előkészítése
• HV MAGIQSKIN – biorezonanciás energetizáló kezelés
• fejmasszázs
• 35 perc
A kezelést kúraként érdemes alkalmazni!
A JOICO az első cég, amely felismerte a hidrolizált haj keratin proteinjének fontosságát, ez tartalmazza ugyanis azt a 19 aminosavat, amely felépíti a hajszálainkat és kompatibilis a haj szerkezetével. A szabadalmaztatott és egyedülálló hatóanyagai ( Quadramine Complex és a Bio-Advanced Peptide Complex) együttes segítségével kapjuk meg az utolérhetetlen hajmegújító hatást. A leghatékonyabb hajszerkezet-építés a K-Pak Professional termékeivel érhetőek el, ezek tartalmazzák a Joico exkluzív Quadramine Complex és Bio-Advanced Peptid Complex kombinációját.
- Megjavítja a haj sérült keratinláncát (sérült, károsodott haj)
- Feltölti nedvességgel a porózus kutikulát (száraz haj)
- Erőt és tartást ad a hajnak (vékony, gyenge haj)
- Rugalmasságot ad a kinyúlt hullámoknak (göndör haj)
- Minden vegyszeres beavatkozást hatékonyabbá tesz, legyen az festés vagy tartóshullám
A Kérastase Elixir Ultime maszkot kifejezetten az erőtlen, fénytelen hajra fejlesztettek ki. Gazdag hatóanyagai aktívan táplálják a hajat, melynek köszönhetően a haj selymesen lágy, puha tapintású lesz. A kukorica olaj nem csak a hajat puhítja, hanem a bőrt is, ezáltal elkerülhető a száraz, durva frizura. A pracaxi olaj mélyen táplálja és kondicionálja a hajszerkezetet, még az argán olaj megvédi a hajat a külső agresszoroktól. A camellia olaj pedig a haj rendkívül gyönyörű ragyogásáért felelős. A még kedvezőbb hatás érdekében használjuk a Kérastase Elixir Ultime termékcsalád tagjaival együtt, az eredmény gyönyörű, élettel teli frizura!