Karanténstaféta, avagy ki hogyan birkózik meg a nehéz helyzettel?

Kinek hogyan telik a karantén időszaka? Hogyan tartjátok a kapcsolatot a vendégekkel, a tanulókkal? Mikorra tervezitek az újranyitást? Egyáltalán, hogyan élitek meg ezt a nehéz időszakot? Erre voltunk kíváncsiak, amikor elkezdtük a karanténstafétát, amelyben hétről-hétre egymásnak tehetitek fel a kérdéseket a mindennapokkal kapcsolatban. Fontos, hogy maradjunk kapcsolatban, mi ezzel is szeretnénk segíteni ebben, és ki tudja? Még jó ötleteket is meríthetek egymástól!

Szerző: MG

Beauty Forum: Kedves Ági, hogyan telnek a napjaid most, hogy a járvány miatt bezártad a kozmetikádat?

Gáspár Ágnes: A koronavírus miatt az elsők között voltam, aki felelős döntést hozott és bezárt. Így tettek a kolléganőim is, akik úgy gondolták, hogy nem tehetik meg azt, hogy megfertőzzék vendégeiket, családtagjaikat, tanulóikat, ismerőseiket. Nem szólítottak fel minket a bezárásra, mindenki maga döntötte el, hogy átmeneti időre lezárjuk az imádott munkahelyünket és felfüggesztjük a szolgáltatásainkat.

Volt egy szerencsés és egy szerencsétlenebb történet az utolsó munkanapokban a tanulóimat illetően. Lelkesen készültünk egy nappali tagozatos kitűnő tanulómmal a Keszthelyi SZKTV (szakma kiváló tanulója verseny) középdöntőjére, de a versenyt lemondták, és idén már nem is rendezik meg. Szegény versenyzőm nagyon sírt. Ami viszont szerencsésen alakult, az az, hogy a felnőttképzős tanulóm még az utolsó utáni pillanatban (03.14.) sikeresen le tudott szakmunkásvizsgázni. Szóval az utolsó munkanapok is sok plusz munkával és izgalommal teltek.

Az első két otthon eltöltött hét a konyha falújításával telt. Rengeteget főzök, sütök, takarítok. Két felnőtt fiunk van. A kisebbik érettségire készül, okos, felkészült srác, de nagyon feszült a bizonytalanságok miatt. A nagyobbik fiunk Dániában végzett egyetemen, január 31-én vette át a diplomáját. Hazajött Magyarországra és pont most kezdett volna egy szuper startup projektben, ami nem indult el…  A férjem festőművész, egyetemi tanár. Otthonról oktatja a hallgatóit, számára is új és furcsa ez a helyzet, de nagyon jól veszi az akadályokat.

A szakmai életem természetesen nem állt meg. Fontos tartanom a tanulóimmal a napi kapcsolatot. Meg kell nyugtatni őket, mert sok a bizonytalanság bennük is, akárcsak bennem is. Itthonról szoktam videós bejelentkezéseket csinálni a kis csoportomnak, megbeszéljük a problémákat. Készítek nekik videófelvételeket olyan feladatokkal, amit tudnak otthon gyakorolni. Sajnos az egyik felnőttképzős tanulóm elköszönt a héten, mert a munkahelyén felmondtak neki, és nem tudja a budapesti albérletét fizetni, hazaköltözött a szüleihez Karcagra. Tehetséges, szorgalmas, kedves lány, bízom benne, hogy még visszatér. A szakmai csoportokban fantasztikus jó online oktatások vannak. Önzetlen, nagy tudású kolléganők adják át ingyen és bérmentve a tudásukat. Én magam is három képzést vettem fel tetoválás-oktatás vonalon. Szorgalmasan gyakorlok és készülök az online órákra…

És mivel nem szeretek unatkozni, elővettem a varrógépemet és szájmaszkokat varrok. Napi 10 darabot készítek, amit ismerőseinknek, barátainknak küldök el sok szeretettel. Boldogsággal tölt el, hogy tudok segíteni. Ez az időszak nem véletlenül ért el minket. Fordítsa mindenki a maga és környezete jobbítására, én is így teszek.

Olvastad már, hogy Ágihoz hasonlóan ki hogyan segít ebben az időszakban? KATTINTS! 

Janicsek Magdinak adnám át a stafétabotot: Magdi, neked van szalonod, van alkalmazottad, van tanulód, emellett termékforgalmazó vagy, hogyan oldod meg ezeket az összetett problémákat ebben a helyzetben?