A szempillaépítés bő 10 éve jelent meg hazánkban. Az eltelt idő alatt óriási fejlődésen ment keresztül mind technikailag, mind anyagminőségben. Hol tartunk most, és mi várható a közeljövőben?
Szerző: Herke Zita
Trendek jönnek és mennek, tovább katalizálva az újabb és újabb innovációkat. Vannak divatok, amelyek rövid szárnyalás után feledésbe merülnek, és vannak, melyekkel stabilan bővül a szakemberek szolgáltatása.
Mára már rengetegen foglalkoznak pillákkal, annak ellenére, hogy a hivatalos vállalkozásindítás szempontjából nehéz időszakon ment keresztül ez a szakma. A nehézségek ellenére mégsem hígult fel, és a precíz, elhivatott oktatóknak köszönhetően egyre képzettebb szempillaépítőkkel találkozhatunk.
Ezen a piacon hatalmas a verseny. Ahhoz, hogy megállja a helyét egy új szakember a piacon, már nem elég csupán jól dolgoznia, szorgalmasnak, megbízhatónak lennie, minőségi anyagokat választania, igényes helyet teremteni és jó kapcsolatot ápolni a vendégkörrel, illetve energiát szánni a marketingre.
Nyomon kell követnie az új trendeket, hogy ne a vendég világosítsa fel róla, miért is szeretne egy általa addig nem ismert pillát készíttetni. Ha ismeri, akkor a jelenlévő technikákkal és formai lehetőségekkel ki tudja elégíteni az új igényt, vagy adott esetben lebeszélni róla a megfelelő magyarázattal, hogy miért is nem ajánlja a számára.
Ellenkező esetben kínos helyzetben találhatja magát a mai világban, amikor a vendégek rengeteg információt és impulzust kapnak az internetről.
Építs személyre szabottan!
A szálas szempillaépítés számos lehetőséget kínál arra, hogy személyre szabottan építsük meg vendégünk szempilláit. Sőt, egymástól nagyon különböző megjelenésű pillákat tudunk kialakítani, annak köszönhetően, hogy a szálak három fő paraméterrel rendelkeznek:
- hosszúság,
- vastagság,
- íveltség.
Egy saját szempillára nem csupán egy műszálat tudunk építeni, hanem az egyre vékonyabbakból többet is, azaz tudunk volument növelni, az egészen légies látványtól egészen a színpadias megjelenésig. És mindezt különböző formákban helyezhetjük fel, a vendég adottságaihoz és kívánságához mérten.
Tanulmányaink alappillére a helyes konzultáció, az arc- és szemformák ismerete, hogy hogyan változtathatunk optikailag vendégünk megjelenésén, például egy probléma kendőzésével. Számtalan szettforma és technika közül válogathatunk.
Pillaépítés a kezdetektől a máig
-
Kezdetben csak szempilla-hosszabbításról beszélhettünk: egy műszálat építettünk egy saját szempillára, akkoriban a mainál lényegesen vastagabb, nehezebb szálak álltak a rendelkezésünkre. Emiatt sokaknak ment el a kedve a viselésüktől.
- Pár év alatt sokat fejlesztettek a ragasztókon, a szempillákon és a kiegészítőkön: új ívek és egyre vékonyabb szálak jelentek meg. Hamarosan megszületett a duplázó technika, amivel már képesek voltunk korlátoltan volument növelni.
- Kelet-Európából pedig berobbant a „game changer” Russian volume-technika, ami felpörgette a szakmát: 3-4-5-6 vagy akár több szálat is fel tudtunk helyezni egy-két mozdulattal, azaz nem szálanként.
- A Kardashian lányok divatot teremtettek sajátos formájú soros szempilláikkal. Ehhez a szakmának fel kellett zárkóznia, hogy megvalósítsa ezt a sugaras hatást. Sikerült!
- Majd megjelentek a speciális L-ívek, amelyek megoldást kínáltak a lefelé mutató szempillasorú vendégeknek, ezáltal megszűnt a látótér zavarása.
- Elsajátítottuk a szintezés technikáját, amivel szebb átmeneteket és egységesebb ívvonalat (frame-vonal) hoztunk létre.
- Egy újabb technika ért el hozzánk, a megavolume, amivel 10-nél több szálat építhetünk egy saját pillaszálra – ehhez még vékonyabb szempillák kerültek forgalomba. A végeredmény extrém látványos, a szemhéj nagy része teljes takarásban van.
- A természetesebb hatást kedvelők számára megjelentek az ún. hibrid szempillák, ahol vegyesen kerülnek fel az 1:1 vastagabb műszálak és a vékonyabb duplázottak. Ezzel el is érkeztünk a jelenhez.
A mai trend
Az aktuális trend a szellősebb, kevesebb szállal felhelyezett megjelenés felé orientálódik.
- Hatalmas piaca van a tusvonaltechnikának, ahol egy speciális méretezéssel és az ívek játékával a tussal kihúzott szem hatását érjük el.
- Aktuális irányzat emellett a hibrid szempilla leheletnyivel látványosabb verziója a Whispy, amit egy finomabb Kardashian-formaként lehet leírni.
- A legfrissebb divat a Wet look, ahol olyan végeredményt hozunk létre, mintha egy nedves spirállal fésültük volna át a kész szettet.
Ha ennyi lehetőség teheti a munkánkat igazán személyessé és kreatívvá, miért választanánk a monotonitást, minden vendégnek ugyanazt az univerzális formát applikálva?
Kövessük figyelemmel a világtrendeket, az új anyagok piacra dobását, és igyekezzünk elsajátítani az összes új építési módszert!
Ezáltal nemcsak a saját érdeklődésünket tartjuk fenn, hanem a vendégekét is.
HERKE ZITA: „Szempillaépítőként nagyon sok a munkám. S hogy miért? Mert érdekel. Mindig is érdekelt. Ez az alapmotivációm.
Emellett vagy ennek ellenére időnként alaposan végiggondolom, hogy hol tartok, hol tartunk aktuálisan? Hangsúlyozom: aktuálisan. Mert csak a változás állandó. A piac változik.
Pontosan tudom, honnan hova jutottunk az évek leforgása alatt. Ebből megtanultam, hogy figyelni kell az aktualitásokat, és folyamatosan változni, változtatni. Mert aki lemarad, az hamarosan kimarad.”