A stressz, a félelem és az aggódás a pandémia idején jól megtépázta mindenki idegrendszerét – Jó lenne pihenni egyet! Ehhez kínáljunk pihentető, relaxáló, tápláló kezelést.
Szerző: Tábori Erika
Feltöltődésre, pihenésre kiváló lehetőség egy kozmetikai kezelés, vagy ha a hely lehetőségei engedik, egy testkezelés, spa kezelés. A tökéletes ellazuláshoz rendkívül fontos a hely atmoszférája, amit az érzékszerveinken keresztül érzékelünk hangok, színek, illatok formájában. Nem is gondolnánk, hogy a szagok és illatok milyen nagy jelentőséggel bírnak az életünkben.
A rossz, kellemetlen szagokat bűzként, a jó, kellemes szagokat illatként azonosítjuk. A szaglószervünkben több tízmillió szaglósejt működik, melyen keresztül az inger közvetlenül agyunk legősibb részébe, a limbikus rendszerbe jut, és befolyásolja a viselkedésünket és a közérzetünket.
A vegyipar mesterséges úton előállított illatai terápiás célra alkalmatlanok. A vásárlási kedvünk, az éhségérzetünk fokozására azonban annál inkább alkalmasak.
A természetes illóolajok a limbikus rendszeren keresztül az agyalapi miriggyel és a hipotalamusszal kerülnek kapcsolatba és jótékonyan befolyásolják a szervezet hormon- és inzulintermelését, anyagcsere folyamatait, stressz kezelését, az elme lecsendesítését és a gondolkodási folyamat fókuszálását. Tudományos vizsgálatok bizonyítják az illóolajok pozitív hatását az idegrendszerre, immunrendszerre, az endorfin és a fájdalomcsillapító vegyületek termelésére. Emellett vírus-, baktérium-, gomba- és parazitaellenes hatását.
Aromaterápia
Az illóolajmolekulák belégzés útján a tüdőbe jutva odakötődnek az oxigénmolekulákhoz, majd folytatják útjukat a véráramba, a sejtekbe – így képesek fokozni a szervezet öngyógyító folyamatait.
Az illóolaj kis molekulái a bőrön keresztül is felszívódnak, és a véráramig is eljutnak. Ezáltal serkentik a sejtek anyagcserefolyamatait, megújulását, regenerációját. Mindezen tulajdonságaikat használhatjuk a kozmetikai tisztító, megújító, fiatalító kezelésekben, és az izomsejtek regenerációjában.
Az illóolajok megfelelő alkalmazásával az aromaterápia foglalkozik. Szívből buzdítok mindenkit, aki a természetes gyógymódok mellett elkötelezett, ezen tudományág megismerésére és alkalmazására. Vendégeim nagy megelégedésére évek óta használom az illóolajokat terápiás célra mind a kozmetikai, mind a testmasszázsok, testkezelések során. Szeretettel osztom meg most veletek egyik nagysikerű, karácsonyi arc- és testkezelő, relaxáló, regeneráló kezelésemet.
Karácsonyi kényeztetés
■ Nálam az aromaterápiás kezelés a vendég megérkezésekor kezdődik. Kizárul a külvilág zaja, egy új, belső világ tárul ki a megfelelő színekkel, halk zenével és kedves fogadtatással.
1. A recepciónál teafaolaj (Melaleuca alternifolia) és madagaszkári kámforfa (Cinnamonum camphora ct cineole) tartalmú, széles spektrumú fertőtlenítővel fertőtlenítjük a kezeket.
2. Elkérjük a vendég kabátját, a cipőjét papucsra cseréljük, és bevezetjük az öltözőbe.
3. Csipkebogyó, vörös áfonya, bogyós erdei gyümölcsökből készült teával kínáljuk a vendéget.
4. A program a finn szaunában kezdődik, légút-tisztító eukaliptuszos és nyugtató, lazító édesnarancsos, levendulás felöntéssel. A szauna dézsába a vendég érkezése előtt elkészítjük a felöntéshez szükséges keveréket. A vízbe 5-5 csepp édesnarancs (Citrus sinensis) és levendula (Lavandula angustifolia) illóolajat cseppentünk.
A finn szauna jól átmelegíti a fázós, fáradt testet, javítja az általános közérzetet, oldja a feszültséget. A felöntéshez használt illóolajok szorongás-, depresszióoldó, izomlazító, relexáló hatása mindezt fokozza.
A finn szaunázás teljes időtartama körülbelül 90 perc, amit 20 perces terminusokra bontva kétszer-háromszor kell ismételni a kívánt izzasztó hatás elérése érdekében, a lehűlés és újbóli felmelegítés között rövid pihenőt kell tartani az erre a célra kialakított helyiség kényelmes ágyain.
■ A finn szauna után a testkezelés következik.
5. A vaníliás, barnacukros testpeeling eltávolítja a szaunában felpuhult bőrről az elhalt hámsejteket, ezáltal az újra lélegzik, a vérkeringés és az anyagcsere folyamatok felgyorsulnak. A vanilia (Vanilla planifolia) feledteti a haragot, oldja a feszültséget, a barnacukor hidratálja a bőrt.
6. Forró mosdókesztyűvel eltávolítjuk a peelinget és következik
7. a narancsos csoki masszázs. Az édesnarancs (Citrus sinensis) megértővé, derűssé tesz a világ dolgaival szemben és támogatja a bőr kollagéntermelését. A csokoládé fokozza az endorfintermelést, boldogság járja át az egész testet. Egyéb hatásai: erős antioxidáns, antidepresszáns, sejtregeneráló tulajdonságú. Emellett serkenti a zsírégető folyamatokat.
■ Az arc és a dekoltázs szépítése a program utolsó fázisa.
8. Az enzimatikus peeling gyorsan megtisztítja az arcot az elhalt hámsejtektől.
9. Az arc-, nyak- és dekoltázsmasszázs speciálisan koreografált mozdulatai ellazítják az arc izmait, oldják a feszültséget. A marcipán illatú masszázsolaj hatóanyagai regenerálják, táplálják a bőrt, kisimítják a ráncokat. A sárgabarackmagolaj (Prunus armeniaca) regeneráló, tápláló, a sárgarépamagolaj (Daucus carota) sejtregeneráló, bőrtápláló, a pacsuli (Pogostemon cablini) pedig sejtmegújító hatású.
10. A masszázst a csokoládé pakolás zárja.