Az őszi anti-aging kezelések titkos fegyvere

Mit tehet a kozmetikus, ha igazán hatásos bőrregeneráló kezelést szeretne nyújtani a vendégeinek a tikkasztó és az arcbőrt is megviselő nyári napok után?

Szerző: Tábori Erika kozmetikusmester, diplomás szakoktató és Rizsányi Rózsa marketingszakértő, Optikop Beautylaser.

Nyáron a napozásra készítettük fel a bőrt, amikor is a fényvédelem volt a fókuszban. Ősszel jöhet a regeneráció, ilyenkor alkalmazhatjuk az igazán hatékony anti-aging kezeléseket. A teljesség igénye nélkül bemutatok három igazán hatásos eljárást: tűs mezoterápia, mikrodermabrázió és hidrodermabrázió. Ezek mellett még alkalmazható az ultrahang, a rádiófrekvencia, az iontoforézis. A bőrgyógyászok az invazívabb kezeléseket is bevetik, például a népszerű, frakcionális, multi mikro tűs RF-eljárást.

Fényszegény időszakban, októbertől márciusig ajánlott ezeket a hatékony anti-aging kezeléset végezni. Ha igazán látványos és tartós eredményt szeretnénk elérni, érdemes ezeket a kezeléseket kiegészíteni egy olyan titkos fegyverrel, ami fokozza a hatásukat, fájdalom-, sérülés- és sebzésmentes.

 

Tűs mezoterápia

Az egyik legismertebb és leghatékonyabb anti-aging kezelés. Az apró mikrosérülések természetes módon serkentik a bőr saját kollagéntermelését. Ezzel az eljárással akár közvetlenül a bőrbe is juttathatunk kis molekulasúlyú, orvosi tisztaságú hatóanyagokat.

Mikrodermabrázió és hidrodermabrázió

A mikrodermabrázió és hidrodermabrázió jelenleg az egyik leghatékonyabb kozmetikai bőrcsiszolás, melynek során a bőr legfelső, elhalt hámrétegét eltávolítják. Önmagában is egy eredményes bőrmegújító kozmetikai kezelés, de hatóanyaggal még látványosabb. Az elhalt hámréteg eltávolítása után a különböző kozmetikumok háromszor olyan hatékonyan szívódnak be, mint korábban.

Jöhet a titkos fegyver!

Érdemes bevetni a fenti arckezelések után egy olyan hatékony kozmetikai „fegyvert”, ami nemcsak tovább megtartja ezeknek a kezeléseknek az eredményét, de fokozza is a hatékonyságukat, és a sebgyógyulást is segíti. Ez nem más, mint a lágylézer-kezelés:
– A lágylézer piros és infravörös fényét használhatjuk a többi őszi kezelés kiegészítéseképpen – önmagában is a felszíni apró ráncok kezelésére, valamint az izmok regenerálására.
– Kiváló azoknak, akik allergiásak a hatóanyagokra, mert azok nélkül is használható, sőt érintésmentes.
– Azoknak is ajánlott, akik a natúr dolgokat szeretik, kiválóan beilleszthető a természetes anyagokkal való kezelésekbe.

A lágylézer

Fényvitaminnak is szokták nevezni, mert beindítja a szervezet öngyógyító képességét. Nem okoz sérülést, fájdalommentes, lágyan simogatja a bőrt, enyhülnek a ráncok, összehúzódnak a pórusok, megújul a bőr.
A lágylézer-kezelés azért nagyon hatásos, mert:
■ a fénye nagyban segíti a sebgyógyulást,
■ biostimuláló hatásának köszönhetően sejtregeneráló,
■ fokozza a kollagéntermelést.

Lágylézer-terápia

A lágylézer fénnyel besugárzott szövet sejtjeiben a sejtmembrán működése, ATP-termelése fokozódik. A sejtek energiaszintje megemelkedik, ami sejtregenerációt, sejtszaporodást és a mikrocirkuláció fokozódását eredményezi.  Az aktívabb sejtműködés következtében az anyagcseretermékek gyorsabban távoznak vagy lebomlanak. Fokozódik a szövetek oxigén-ellátottsága, a sejtközötti állomány pH-értéke közelít a normál 7,5-ös szinthez, a sérült szövetek regenerálódnak, megerősödnek. Az izmokban a stressz, sérülés stb. okozta feszülés csökken, a vérerek megtisztulnak, friss, oxigénnel telt vérrel dúsulnak. A kollagén-, protein-szintézis felgyorsul, és hosszú távú, mélyebbre ható folyamatok indulnak el.
Mindebből a vendég azt érzékeli, hogy az arckontúrja megemelkedett, az arcbőre feszesebb lett, az arca megfiatalodott.

 A kezelés lépései

A szépségért meg kell szenvedni – tartja a mondás. Ám nem minden vendég szereti a fájdalommal, esetleg sebesedéssel járó kezeléseket. Ilyenkor jöhet a fájdalommentes, akár az első kezelés után látványos eredményeket hozó lágylézeres anti-aging kezelés, amit hatóanyaggal vagy anélkül is lehet alkalmazni:
1. lépés az arc letisztítása – A bőr előkészítése nagyon fontos, mert a zsírtalanított, jól megtisztított bőrben sokkal jobban tud a lágylézer fénye dolgozni.
2. lépés, ha hatóanyaggal dolgozunk, vékony rétegben felvisszük a bőrre a kezelés céljának megfelelő mezoterápiás hatóanyag-koktélt.
3. lépés: közeli infralézerrel megkezdjük a kezelendő terület besugárzását. A lézerkezelést 808 nm hullámhosszú, 1500 mW-os, 6 beépített lézerdiódát tartalmazó infra lézerzuhannyal kezdtem, 6 J/cm2-es dózissal. A beállított dózis leadása után a készülék leáll, ekkor újabb felületre helyezem. Négyszeri áthelyezéssel általában a teljes arc lefedhető.
4. lépés: a kezelést a 660 nm-es piros lágylézerrel folytatom. Ez a hullámhossz 5-15 mm mélységig fejti ki biostimuláló hatását: a macrophagokból olyan citokineket szabadít fel, amelyek stimulálják a fibroblastok szaporodását, a növekedési faktorok termelődését és a kollagén szintézisét. A kezelendő felületet át lehet pásztázni a piros lézerrel.