Hat modell mindkét kezének körmeit kellett más eljárással, különböző technikával elkészíteni, emellett a jelöltek írásban és szóban is vizsgáztak a vállalkozási, pedagógiai és szakmai ismereteikről.
A Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (HKIK) által szervezett első mesterképzést és mestervizsgát kilencen teljesítették, a decemberi mestervizsgára részben állami támogatással illetve önköltséges módon lehetett jelentkezni.
A jelentkezés feltétele volt az 5 év szakmai gyakorlat.
A mestervizsga követelménye a kézápoló-körömkozmetikus szakmában is megváltozott. Az előző elvárásoknak is csak magasan képzett szakemberek tudtak megfelelni, az új rendszer pedig még magasabbra tette a lécet, csak megfelelő gyakorlattal, háttértudással és komplex felkészüléssel lehet teljesíteni a feladatokat.
A 26 éves Mester Daniella a legfiatalabb volt a vizsgázók között. „Az egri képzésben kilencen vettünk részt, ebből a többi körömkozmetikus társam évtizedes tapasztalattal, illetve oktatói múlttal rendelkezett. Én több mint 5 éve dolgozom a szakmában, ami a szenvedélyem. A kezdetektől versenyzem, több bajnoki címet szereztem.”
A felkészítők – közöttük Bakos Erika, aki sokszoros magyar bajnok, világ- és olimpiai bajnok, sok magyar és nemzetközi verseny győztese – és a vizsgabizottság is elégedett volt a jelöltek felkészültségével, hisz több hónapos felkészülés, gyakorlati és elméleti órák előzték meg a 3 napos vizsgát, hogy minden esetlegesen felmerülő kérdés tisztázódjon.
„A Covid-helyzet miatt volt bennünk feszültség, hogy a vizsga megfelelő módon és időben lezajlik-e. Az első vizsganapunkon írásban és szóban kellett számot adni vállalkozási, pedagógiai illetve szakmai tudásunkról. A következő két nap a szakmai gyakorlaté volt, ahol 6 modell mindkét kezének körmeit más eljárással, különböző technikával kellett elkészíteni és bemutatni különböző bőrápolási eljárásokat.”
A szakmai vizsgát magasan képzett bizottság ellenőrizte, a kamara delegáltjai is felügyelték.
„A szakmai rész a portfóliónk bemutatásával zárult. A vizsgát mindannyian sikeresen teljesítettük, én pedig – mivel minden munkát 95% felett (80%-tól van meg egy feladat) teljesítettem – külön dicsérettel vehettem át a Mesterlevelet. Sajnos az ünnepélyes átadó még csúszik, de bízunk benne, hogy hamarosan enyhül a helyzet és megfelelő keretek között megtartható az esemény.”