Irányítsuk vendégünk hangulatát illóolajokkal 

A SPA-kban, és sok szalonban bevett szokás manapság már, hogy illatosítják a helyiségeket különböző illóolajakkal, hiszen nem minden illat megy mondjuk egy kezeléshez, ami egyébként jó lehet például az öltözőben.

– A terület egyes helyiségeit érdemes az aktuális funkciójának megfelelően illatosítani. Például a recepció környékén használjunk olyan illatokat, amelyek a kommunikációt segítik, egyrészt, hogy a recepciós jobb kedvű és éber legyen, másrészt, hogy könnyebben menjen a vendéggel a beszélgetés. Itt használjuk a jókedv illatait, mint például a narancs, a grapefruit, mandarin vagy a citrom illóolajat. Esetleg a kommunikáció támogatására a geránium, jázmin, rózsa vagy a citromfű ami fokozza az éberséget – javasolta Zseraldina, aki számos SPA építésénél, kialakításánál tanácsadóként közreműködött. – A benti légtérben már használhatunk nehezebb, bujább, lazítóbb illatokat is, mint például az ylang-ylang, a jázmin, pacsuli vagy a narancsvirág.

Az öltözőkben – amennyiben van külön férfi és külön női részleg – érdemes a hölgyeknek rózsa vagy a nyugtató geránium illatot használni, a férfiakéban pedig a karakteresebb, tömjén, ciprusfa vagy eukaliptusz illatokat alkalmazni.

A kezeléseknél – például masszázsok esetében – a levegő illatosítására is azt az illóolajat használjuk, amelyet a vendég választott, de a kozmetikai kezelések során alkalmazott anyagokkal is illatosíthatunk.

– Az egyik legkedveltebb illat az édesnarancs, a citrusfélék, levendula, zsálya és a borsmenta. Ezenkívül szeretik még a vendégek a bergamott, a vetiver és a tömjén illatát, a vaníliát, a fahéjat főként télen, vagy a rozmaringot, ezt legfőképpen bizonyos ízületi betegségek kezeléséhez használjuk  – tette hozzá a szakember.

Manapság nagyon fontos lett a levegő fertőtlenítése is, ehhez érdemes citrom olajat alkalmazni, felületfertőtlenítéshez pedig teafaolajat vagy citromot használjunk. Fontos, hogy ezek kiegészítői legyenek a fertőtlenítőszerekkel történő tisztításnak.