Kínálj vendégeidnek személyre szabott bőrápolást!

A kozmetikusok mindig is személyre szabott kezeléseket végeznek – gondolhatnánk. Azonban koránt sincs így, mint ahogyan az kiderült dr. Torma Viktória előadásából, amelyből megismerhettük a holisztikus kozmetikán alapuló, személyre szabott kezelések kialakításának gyakorlati lépéseit.

Szerző: MG

A holisztikus kozmetika jelentése, hogy a teljes embert kezeljük, és nem pusztán egy pattanásos vagy száraz bőrt. Azaz nemcsak a vendég arcát vagy bőrét, hanem az egész embert. A szó maga a holosz szóból származik, és egészet jelent.

Dr. Torma Viktória kutatóvegyész, fitoterapeuta, kozmetikumtervező, a Házikence Tanoda és a DermAkadfémia alapítója és szakmai vezetője

Feltáró beszélgetés

Mit tegyünk, ha látjuk, hogy a vendég bőre száraz? A legegyszerűbb, ha leveszem a hidratáló arckrémet a polcról, és rákenem a bőrére.
Ennél sokkal célszerűbb elbeszélgetnünk vele, hogy megtudjuk, mitől lehet ilyen száraz a bőre. Pláne a mostanában jellemző rekkenő hőségben, amikor többféle kiváltója is lehet a száraz bőrállapotnak. Például, ha valaki kizárólag zselés kozmetikumokat használ, vagy rossz zsiradékot tartalmazó termékeket, de az is lehet, hogy a munkahelyén folyamatosan menő légkondi a ludas.
A beszélgetés során kiderülhet számunkra, hogy mi okozhatja a tüneteket, ezáltal célzott kezelést tudunk végezni.

Holisztikus megoldás

A személyre szabott kezelésekkel szembeni ellenérvek egyike az idő kérdése, hogy nincs idő extra feladatokra, tehát arra, hogy kozmetikumokat főzzünk minden vendég bőrére. A másik, hogy nem lehet annyiféle kozmetikumot készleten tartani, ahányféle vendégünk van. Ráadásul, a kész krémekbe nehéz belenyúlni, azaz személyre szabottá átalakítani, még biztos szaktudással is.
Mindezért sokkal egyszerűbbnek tűnik megrendelni a szokásos kozmetikumsorunkat – és tegyük hozzá, kényelmesebb is.
A fenti gordiuszi csomó holisztikus módszerrel könnyedén átvágható:
A) Készíts vagy vásárolj alapkrémeket, minden kezelési lépéshez néhányat.
B) Gondoskodj egy csomó hatóanyagról – legyenek ezek akár növényi, akár nagy hatású, szintetikus hatóanyagok.
Egy kis üvegtálcán aztán egyszerűen összekeverheted a megfelelő mennyiségű alapkrémet a megfelelő mennyiségű hatóanyaggal: végy egy kis óraüveget, amit könnyen tudsz fertőtleníteni, tedd rá a tapasztalatodnak megfelelő mennyiségű alapkrémet, majd cseppents rá például két-három-négy csepp vadrózsaolajat, vagy bármilyen peptidet, vagy amit használni szeretnél, és vidd fel a vendég bőrére.
Ezzel nem vesztesz időt, ráadásul a vendég is érzi, hogy kifejezetten az ő számára készült krémet használsz, hogy személyes kezelést kap, és ezt értékelni fogja.

A személyre szabott kezelések a kozmetikai kezelések csúcsát jelentik.
A vendégek nagyon hálásak a személyes bőrápolásért, és hajlandóak többet is fizetni a valóban nekik szóló, az ő bőrükre szabott kezelésekért. Emellett a kozmetikus szaktudását is felértékelik.

A megfelelő portfólió kialakítása

Mire van szükséged?
A) Alapkrémekre:
1. Egy lemosótejre, meg esetleg egy sminklemosóra lehet szükséged.
2. Emellett gondoskodnod kell egy vagy kétféle tonikról.
3. Egy- vagy kétféle hámlasztóra is szükséged lesz (AHA-s és/vagy enzimes hámlasztó, és esetleg egy radír).
Ezzel a kombinációval már minden arcbőrt elő lehet készíteni a komolyabb kozmetikai kezelésekre.
4. Elég egyféle masszázskrém. Hogyha nagyon igényli a vendég bőre, akkor ez hatóanyaggal felturbozható, bár legtöbbször erre nincs szükség, hisz a masszázs valódi hatóanyaga a kozmetikus keze.
5. A legtöbb kozmetikus egy vagy kétféle gépi kezelést használ, amelyekhez kész hatóanyagokat lehet kapni a gép gyártójától.
6. Maszkból lehet többféle, például anti-aging, tini vagy érzékeny bőrre való.
7. És szükség lesz még egyféle „hazaengedős” krémre.
Azaz 10-12-féle alapkrémre lesz szükségünk.
B) Hatóanyagok: ebből hatalmas választék áll a rendelkezésünkre, az illó- és a növényi olajoktól kezdve, a különböző kivonatokon és tinktúrákon át, egészen a speciális hatóanyagokig, mint például a retinol vagy a peptidek.

Kétpolcos rendszer

Az egyik polcon tartsd az alapkrémeket nagyobb dobozokban, a felhasználásuk alapján, az igényeidnek megfelelően csomagolva.
A másik polcon pedig a különféle hatóanyagokat pici, főleg cseppentős üvegekben, hogy könnyedén tudd majd adagolni őket.

Tudj meg többet a személyre szabott kezelésekről, tekintsd meg dr. Torma Viktória előadását, a Beauty Forum Youtube csatornáján!