A maszk bőrünkön is ott hagyta, hagyja a „keze nyomát”, amellyel naponta szembesülünk a kozmetikában. Hogy mit tehetünk? Priskinné Fekete Adrienn kozmetikusmester bemutatja a saját stratégiáját.
Négy évtized alatt, amióta ezt a gyönyörű szakmát gyakorolom, nagyon sok minden változott mind a kozmetikus szakmában, mind az életmódunkban, mind a vendégek bőrállapotában, igényeiben.
Mindig nyitott voltam az újításokra, követtem a trendeket, próbáltam segíteni a vendégeimet, hogy „jól érezzék magukat a bőrükben”. Úgy gondoltam, hogy nagy meglepetések már nem érhetnek. Tévedtem: jött a COVID-19, és fenekestül felborította az életünket, a szakmánkat, mindenünket.
Új kihívások
Amellett, hogy dolgozni nem tudtunk vagy csak korlátozottan, új kihívással is szembe kellett, kell néznünk: a vendégek bőrén jelentkező bőrproblémákkal, amelyeket a maszkhasználat okoz.
Azt, hogy az egészségünkre és a lelkünkre milyen hatással van a (sok-sok órás) maszkviselés, azt nem tisztem megítélni. De azt, hogy a bőrünkre milyen hatással van, azt nap mint nap látom, tapasztalom.
Maszkné
A maszk viselése pattanások és bőrirritációk kialakulását okozza. Ennek az új bőrproblémának a neve a maszkné, amely a maszk és az akné szó kombinációjából született.
Szinte mindenki bőrállapotára kihatással van a maszkhasználat:
- az egyébként jól karban tartott szeborreás bőrök rosszabb állapotba kerültek
- az amúgy is érzékeny, gyulladásra hajlamos bőrű vendégek még több problémát „hoznak nekünk” kezelésre
- a víz- és zsírhiányos bőrű vendégek is kínzó szárazságról, pörsenésekről számolnak be
Válts kezelési stratégiát!
A kozmetikai kezeléseinkben is változtatnunk kell az eddigi stratégián azért, hogy segíteni tudjunk a vendégeinknek:
- még fontosabbá vált, hogy kíméletes, de hatásos radírt alkalmazzunk, ami segíti a bőrlégzés javulását, olyan finom csiszolóanyagokkal, mint az albán tengeri homok, a porított menta vagy a rizsliszt
- a radír után a maszkviselet miatt gátolt bőrlégzés ellensúlyozására ajánlom az oxigénpakolást. Ennek vérbőségfokozó hatása segít, hogy a gyulladt területek minél gyorsabban tudjanak regenerálódni.
- az elektromosságot is bevetem a „gyógyulás” érdekében. A VIO, a lézer, az elektromos masszázs energetizálja, regenerálja a megviselt bőrt.
- a kezelést a spirulinát is tartalmazó alginát maszkkal fejezem be
EZ IS EGY ÉRDEKES CIKK A MASZKNÉRÓL ⇒ Bőrvédelem, bőrregenerálás maszkviseléshez a legérzékenyebb bőrre is
Otthoni bőrápolás
Az így megszépült bőrű vendégemnek az otthoni ápolásra is adok tanácsot és terméket.
- hívjuk fel az alapos és kíméletes arctisztítás fontosságára a figyelmet, s hogy a szövetmaszkot is cseréljék naponta!
- előtérbe kerültek a gyulladáscsökkentő hatóanyagok, mint a csipkebogyó, az ichtiol
- a hámképzés normalizálása érdekében a kénes termékek is segítségünkre lehetnek
- a regenerálódást probiotikumos vagy peptides termékcsaláddal tudom a legjobban beindítani
- a mostani fényszegény időszakban javasolni szoktam a (nem túlzásba vitt) szoláriumozást is, (természetesen a megfelelő szoláriumkrém használata mellett), mert segít a bőr épen, szépen tartásában
- javaslom a szabad levegőn való tartózkodást, főleg olyan helyen, ahol ezt maszk nélkül megtehetjük. Remélem, hogy ez hamarosan bárhol lehetséges lesz!
PRISKINNÉ FEKETE ADRIENN
aranykoszorús kozmetikusmester, oktató kozmetikus, Ilcsi referenciakozmetikus