Kozmetika a saját házadban: rugalmas munkaidő, idő- és pénzmegtakarítás

Minden kozmetikus, de legalábbis a többségük álma egy saját szalon. De milyen is legyen ez a saját szalon? Saját tulajdonú vagy bérelt? A családi házban vagy attól távolabb kialakított? Ez utóbbi két megoldás előnyeiről és hátrányairól kérdeztük Káré Andrea kozmetikus mester, gyakorlati oktatót, aki korábban otthonról dolgozott, most pedig messzebbről utazik a kozmetikájába.

Szerző: MG

– Ha az ember ott dolgozik, ahol lakik, az felettébb kényelmes – emeli ki Andrea – főleg az időspórolás szempontjából. A lakásban való szalonkialakítást viszont senkinek sem javaslom –hangsúlyozza – nem szerencsés, ha a családon keresztül jön-megy a vendég, mert így az intimszférától nem különül el a munka.

Rugalmas munkaidő

Nálunk a családi házon belül egy külön bejáratú helyiségben van kialakítva a szalon – a vendég pontosan tudja, hogy ott a lakásod, itt meg a kozmetika – folytatja Andrea. – Saját házon belül sokkal rugalmasabban lehet dolgozni, mert nem kell a közlekedésre időt szánni, hozzáteszem, hogy pénzt sem. Rugalmasan tudtam alkalmazkodni az igényekhez, akár reggel 8-ra is bejelentkezhettek hozzám. Sőt, egy-egy szombat délelőttöt/délutánt is feláldozhattam egy menyasszonyi smink, vagy egy külföldön élő vendégem kedvéért, aki hétvégére tért haza. Most 8-kor indulok otthonról, és szigorúan 10-kor kezdek, hétvégén pedig nem dolgozom.

Ha saját tulajdonú szalonban dolgozol, akkor nincs bérleti díj, így mások a költségeid. Ráadásul egy bérleményt bármikor felmondhatnak, de a saját üzletedet te zárod be, te üzemelteted.

Idő a háztarásra és a gyerekekre

Feher Cedrus Kozmetika– Amíg otthonról dolgoztam, nem forgácsolódott szét a napom. Nagyon praktikus volt, hogy két vendég között gondoskodhattam a háztartásról és a gyerekekről is – mondja sóhajtva. Most reggel bejövök és este hazamegyek, ami egy háziasszony, egy családanya szempontjából nem igazán szerencsés – folytatja Andrea a gondolatmenetet. – Bár már megnőttek a gyerekek, és mások a prioritások, de 10 éve még nem voltak nagyok, és bizony hiányzott az az idő, amit korábban velük tölthettem két munka között. Ráadásul a házi munka is a hétvégére maradt. Az időfaktor nagyban befolyásolja az embert, ha nem ott dolgozik, ahol lakik, és fordítva. Most tömbösítem a kezeléseket, azaz bejövök, és egész nap dolgozom.

Takarékos

Sokak szerint nem jó otthonról dolgozni, mert így nem különül el a magánszféra a szakmaitól, hiszen hol háziasszony, hol kozmetikus vagyok. Nekem ezzel nem volt problémám, amikor a kozmetikával egy épületben laktunk, én ennek csak az előnyét láttam, hiszen azt az időt, amit ma utazással töltök el, korábban a vendégeimre, a családomra és magamra fordíthattam – zárja gondolatait Andrea.