Modern elektrokozmetikai gépeid vannak? Kombináld őket!

Sok esetben látjuk, hogy egy kozmetikai kezelés során nemcsak egy adott technológiát használunk a kozmetikában, hanem kettőt vagy akár ennél is többet alkalmazunk. Ennek oka leginkább az, hogy ezek az eljárások szinergensek, ezáltal felerősítik egymást, és így sokkal jobb, tartósabb eredményeket tudunk elérni akár az arc-, akár a testkezelés esetén is.

Szerző: VARGA-RÁKOSI BEÁTA kozmetikusmester

Arckezelések
  • a kezelések alapja az elhalt szaru megfelelő eltávolítása, amit gépi kezelések esetén a mai trendek szerint háromféle géppel is el tudunk végezni:
    hidroabrázió
    hidrodermabrázió
    mikrodermabrázió.
    A felső hámréteg megfelelő eltávolítása esetén a hatóanyagok bejuttatása hatékonyabb lesz. Arckezelés esetében elképzelhetetlen, hogy kihagyjuk ezt a lépest – természetesen vannak kezelések, amelyek esetén szükséges a kihagyása, például egyes savas kezelések, frakcionált rádiófrekvencia.
    Fontos megemlíteni a hidrodermabrázió különlegességét, hogy nemcsak peelingezünk a kezelés során, hanem hidratáljuk is a bőrt (egy hidratáltabb bőr esetén a hatóanyagok is jobban képesek felszívódni a bőrbe). A hidroabrázió és a mikrodermabrázió esetében az anyagköltség spórolása jelent nagy előnyt.
bőrhiba felhasznált technológia
cellulit rádiófrekvencia, vákuum
laza kötőszövet rádiófrekvencia
fogyasztás kavitáció, cryo, vákuum, rádiófrekvencia.
feszesítés rádiófrekvencia, vákuum
stria-kezelés rádiófrekvencia
  • a hatóanyag bejuttatása során alkalmazhatunk elektroporációt, mezopent és EPN-eljárásokat.
    elektroporáció esetén tűszúrás nélkül történik a kezelés, lényege, hogy a kibocsátott impulzusok hatására a sejthártya lipidjei statikusan feltöltődnek, ennek következtében összetömörödnek, és köztük átjárható csatornák alakulnak ki, amin képes a hatóanyag a bőr mélyebb rétegeibe bejutni.
    – a mezopenes és az EPN-kezelések során tű segítségével juttatjuk a hatóanyagot a bőrbe.
    A két eljárás során a mikrosérülések hatására a kötőszövet fibroblasztjai aktiválódnak, a bőr önregenerációja és a kollagéntermelődés beindul.
    Az EPN-eljárás különlegessége, hogy a hagyományos mikrotűs kezelést (mezopen) és az elektroporációt ötvözték, így egy időben dolgozik a két eljárás, ezáltal gyorsabbak, hatékonyabbak tudunk lenni.
  • olyan, nem hatóanyag-bejuttatásra szolgáló eljárások, amelyeknek nagy szerepük van a mai kozmetikában:
    – a rádiófrekvencia és a
    thermális rádiófrekvencia.
    A bőrfelületet érő sokkszerű hőhatásra történik a kollagénrostok összehúzódása és megrövidülése a kezelések során. A thermális rádiófrekvencia esetén az energiát a pozitív elektródák egy poliamid filmen keresztül közvetítik a bőr célzónájában. Intenzívebb hőleadásra képes, mint a sima rádiófrekvencia, így kevesebb kezelési számmal és rövidebb kezelési idővel tudunk számolni.
  • a kezeléseink eredményét még két nagyszerű technológiával tudjuk növelni, ha lezárásképpen alkalmazzuk őket. Ilyen a LED-terápia és a Cryo-terápia.
    LED-terápia esetén a színek jótékony hatását használjuk ki, és ezzel tudunk a kezeléseink eredményéhez még 5-15% pluszt adni. A technológia nagyon széles körű felhasználást ad nekünk: anti-aging, szeboreás, aknés és pigmentfoltos bőr kezelésének kiegészítőjeként.
    Viszont fontos megemlíteni, hogy a kezelés akkor tud eredményes lenni, és tudja kifejteni a hatását, ha tényleges diódák vannak beépítve és nem égők!
    – míg a Cryo-terápia esetén képesek vagyunk akár –15 ˚C-kal dolgozni a bőrön, és ezáltal azonnali feszesítő hatást tudunk elérni – emellett hatóanyagcsapdaként is működik, hiszen a pórusok bezáródása során a hatóanyagok bentrekednek a bőrben. Csillapítani tudjuk a fájdalmat, csökkenteni tudjuk a duzzanatokat és az eritémiát is a Cryo-kezeléssel.

HA ÉRDEKEL A TÉMA, OLVASD EL EZT IS ⇒ Elektrokozmetikai kezelések a bőrdiagnosztikától az arc- és testkezelésig

Testkezelés

Ma már a gyártók észrevették, hogy sok esetben egy technológia kevés a sikeres alakformáláshoz. Ezért több technológiát építenek be a gépeikbe, így számunkra eredményesebb kezeléseket biztosítanak, ezáltal igazán profi, eredményes és személyre szabott kezeléseket tudunk összeállítani a vendégeink számára.

Egy technológia alkalmazása a szalonba kevés lesz, hiszen minden egyes vendégnek eltérő kötőszöveti adottságai vannak. Ebből is adódik, hogy mindenkinek más-más kezelésre és kezelésszámra lesz szüksége.

A mai modern gépek már arra is képesek, hogy egy időben alkalmazzák a technológiákat, így még eredményesebb kezeléseket biztosítanak (felerősítik egymás hatásfokát), illetve a kezelési idő is lecsökken.

Sok esetben megfigyelhető a kavitáció, a rádiófrekvencia, a vákuum és a LED-terápia együttes alkalmazása.

A testkezelések után egy dolog biztosan nem maradhat el, mert nélküle nincsen alakformálás! Ez nem más, mint a nyirokmasszázs.

A nyirokmasszázs az alakformáló kezelések elengedhetetlen eleme a kezelések legvégén alkalmazva.
– a lábakra, a derékra, a hasi részre (törzsre) felhelyezünk applikátorokat. Ezek az applikátorok több légkamrából állnak, amelyek a kezelés során sűrített levegővel működnek. A felfújt légkamra rásimul a kezelt területre és nyomást gyakorol rá – az emberi test keringését intenzíven befolyásolja.
– a kezelés során hullámszerű masszázs történik a nyirokelvezető csatornák felé. A nyomás nagysága függ a kezelési céltól és a vendég tűrőképességétől.
– a kezelési idő 20–60 perc közötti attól függően, hogy milyen felhasználási célra alkalmazzuk, heti 1-2 alkalommal.

Testkezelések esetében a gépi kezeléseket célszerű kombinálni a body wrappinggal vagy aromaterápiás testfáslizással, hogy az eredmény garantált legyen!

VARGA-RÁKOSI BEÁTA kozmetikusmester,
a Corvin Oktatási Központ gyakorlati oktatója,
a White Beauty Pest és White Beauty Buda kozmetikai szalonok tulajdonosa.