Neked is fáj mindened, ha egész nap ülsz? Mutatjuk a megoldást!

A mai kor egyik civilizációs betegsége a hát-és derékfájás, hiszen egyre többen dolgozunk egész nap ülve az irodában vagy éppen a szalonban. Az idei Beauty kiállításon találkozhattatok már Belovai Kristóffal, akinek „találmányát”, a Mobiltiy Nemszéket ki is próbálhattátok. Ez a háttámla nélküli ülő alkalmatosság számos ülési variációt tesz lehetővé, mobilizálva a csípőt és a bokát, miközben erősíti a gerinctartó törzsizmokat.

Szerző: BF

Belovai Kristóf, Shaolin Kung-fu tanár és sportedző világ életében sportolt, országos-és világversenyek állandó résztvevője volt. Elmondása szerint oktatásai során döbbent rá arra, hogy milyen rohamos léptékben romlik az emberiség – legalábbis a hozzá járók – fizikai állapota.
– Nemhogy Kung-fut, de sok esetben először inkább egészséges sportéletet kell tanítsak, ezért egyre inkább belemélyedtem testünk működésébe, hogy az állandó ülő, inaktív életmód milyen negatív hatással van a szervezetre – mesélte Kristóf, aki a legújabb sporttudományi kutatások, innovációk és tradíciók ötvözésével hozta létre a Mobility Nemszéket: törökülés, sarokülés, guggolás és ezek megannyi variációja kipróbálható ezen a széken. – Évezredek óta ismerjük ezeket az ülésformákat, amelyek nagyon egészségesek. A japánok például a mai napig sarokülésben étkeznek, és még az idősebb generáció is szinte felpattan ebből a pozícióból a földről.
Az emberi test alkalmazkodik ahhoz a testtartáshoz, amit a nap túlnyomó részében felvesz. A hosszan tartó ülés káros hatásai heti pár óra edzéssel sajnos nem fordíthatók vissza.

A nem mozgással izmaink, ízületeink és szervrendszereink alulműködnek, a testünk pedig nem regenerálódik megfelelően.

A test elhanyagolása mindenképpen krónikus fájdalmakhoz vezet, amelyek már önmagukban is csökkent koncentrálóképességet, gyengébb munkahelyi teljesítményt, alacsony energiaszintet és depressziót okozhatnak.

Ráadásul, a fizikai aktivitás totális hiánya drasztikusan csökkenti a sejtjeink inzulinérzékenységét, amely egy sor más, a teljesítményt alapvetően befolyásoló állapothoz is hozzájárul, úgy mint: cukorbetegség, PCOS, pajzsmirigy alulműködés, kóros elhízás. Utóbbi a daganatos megbetegedések tekintetében – a dohányzással karöltve – a legnagyobb kockázati tényező!

– Te belegondoltál már abba, hogy hány órát ülsz egy nap? – szegezte nekem a kérdést Kristóf, és persze, ha jobban átgondoltam, akkor nagyon lesújtó lett a matek: átlagosan 10-14 órát ülünk munkában, étkezések közben vagy utazásaink során – már aki autóval jár dolgozni.
– A probléma megoldásához vezető utat térképeztem fel és tanítom egyéni, kiscsoportos illetve vállalati szinten. A rendszeres mozgásra való motiváláson kívül oktatásom alapja a Mozgásminta Tréning, mely testünk természetes működését hivatott újraépíteni. Enélkül szinte hiábavaló minden sporttevékenység – mondja Kristóf, aki tudja, hogy manapság senkinek sincs sok ideje, ezért olyan időhatékony és holisztikus edzésmódszert fejlesztett ki, amit könnyen be lehet építeni a mindennapi rutinba és nagy mértékben kompenzálja az ülő életmód káros hatásait. – Fejleszti az idegrendszert, hogy napközben is helyesen tartsuk magunkat. Ha pedig még fél órája sincs az embernek, a FUMO MORZSÁK segítenek napi 10 percben egészségesebben és kiegyensúlyozottabban élni. Azt gondolom, hogy kozmetikusként is beleférhet napi 10 perc mozgás két vendég között…