Szelíd anti-aging lágylézerrel

A lézer nem csodaszer, de megfelelően használva hatékony eszköz a kozmetikus kezében. A felhasználási célnak megfelelően kiválasztott lágylézer biostimuláló hatásának köszönhetően számos kozmetikai kezelés hatékonyságát fokozza.

Szerző: Tábori Erika

Anti-aging kezelés esetében akár önmagában, hatóanyag nélkül, akár hatóanyagokkal együtt alkalmazhatjuk a lézert.
A fáradt, beteg, elöregedett sejtben a sejtmembrán működése és ATP (adenozin-trifoszfát) termelése lelassul, a sejtben energiahiány lép fel. Az alacsony energiaszintű mitokondrium képtelen felvenni a harcot a bőrt érő környezeti ártalmakkal, oxidatív stresszel, ami a bőr öregedéséhez vezet.

LagylezerHa valaki allergiás a hatóanyagokra érdemes bevetni az erre a célra való lágylézert az anti-aging kezelés során. A lágylézer fénnyel besugárzott szövet sejtjeiben a sejtmembrán működése, ATP-termelése fokozódik, a sejtek energiaszintje megemelkedik, ami sejtregenerációt, sejtszaporodást és a mikrocirkuláció fokozódását eredményezi.  Az aktívabb sejtműködés következtében az anyagcseretermékek gyorsabban távoznak vagy lebomlanak. Fokozódik a szövetek oxigén-ellátottsága, a sejtközötti állomány pH-értéke közelít a normál 7,5-ös szinthez, a sérült szövetek regenerálódnak, megerősödnek. Az izmokban a stressz, sérülés stb. okozta feszülés csökken, a vérerek megtisztulnak, friss oxigénnel telt vérrel dúsulnak. A kollagén-, protein-szintézis felgyorsul, és hosszú távú, mélyebbre ható folyamatok indulnak el.
Mindebből a vendég azt érzékeli, hogy az arckontúrja megemelkedett, az arcbőre feszesebb lett, az arca megfiatalodott.

Ha hatóanyaggal együtt kívánjuk a lézert alkalmazni, fontos figyelembe venni a fény fizikai tulajdonságait. Hatékonyan a fénynek az a része használható, amely a kívánt helyen elnyelődik. Ez részben a megfelelő hullámhossz/szín alkalmazásától, részben a hatóanyag szerkezetétől függ. Olyan hatóanyagot kell használni, amely nem akadályozza a lézerfény szövetekbe jutását, visszaverődés, tehát energiaveszteség nélkül átengedi a fényt. Méréseink és a tapasztalatok szerint ezek a kismolekulájú mezoterápiás hatóanyagok.

A lézeres anti-aging kezelés lépései

A megereszkedett bőr feszesítését, face lifting-jét a mélyebb rétegek sejtjeinek energetizálásával, a mikrocirkuláció fokozásával, az izomsejtek regenerálásával kell kezdeni. Erre a célra a 15-30 mm mélységig hatoló, 780-840 nm hullámhossztartományban működő, közeli infralézer a legmegfelelőbb – ez a tartomány esik egybe a szövetek biológiai ablakának hullámhossz-tartományával.
1. A lézeres anti-aging-kezelés első lépése az arc letisztítása. A gondosan letisztított bőrről legjobb, ha hidroabrázióval távolítjuk el az elhalt szarusejteket.  A hidroabrázióhoz használhatunk desincrustaciós oldatot, enzim-peelinget is az erősebb hámlasztás érdekében. (Ha a vendégnek pace-makere van, a hidroabrázió kontraindikált, ilyenkor javasolt a mechanikai peeling.) A bőr előkészítése nagyon fontos, mert a zsírtalanított, jól megtisztított bőrben sokkal jobban tud a lágylézer fénye dolgozni.

2. Ha hatóanyaggal dolgozunk, akkor vékony rétegben felvisszük a bőrre a kezelés céljának megfelelő mezoterápiás hatóanyag-koktélt, majd
3. a közeli infralézerrel megkezdjük a kezelendő terület besugárzását.
– A lézerkezelést 808 nm hullámhosszú, 1500 mW-os, 6 beépített lézerdiódát tartalmazó infra lézerzuhannyal kezdtem, 6 J/cm2-es dózissal. A beállított dózis leadása után a készülék leáll, ekkor újabb felületre helyezem. Négyszeri áthelyezéssel általában a teljes arc lefedhető.

A vendég igénye szerint a kezelés a nyaki-mellkasi területen is alkalmazható.

– A kezelést a 660 nm-es piros lágylézerrel folytatom. Ez a hullámhossz 5-15 mm mélységig fejti ki biostimuláló hatását: a macrophagokból olyan citokineket szabadít fel, amelyek stimulálják a fibroblastok szaporodását, a növekedési faktorok termelődését és a kollagén szintézisét.
A kezelendő felületet át lehet pásztázni a piros lézerrel.

A fenti kezelést tapasztalataim alapján általában 3-5 alkalmas kúrában ajánlom alkalmazni.

A vendégeim visszajelzései alapján elmondhatom, hogy a lágylézer-terápia a kezelés céljának megfelelő (ránckezelés, face-lifting, anti-aging, feszesítés, stb.) manuális vagy gépi kezelésekkel, hatóanyag-bejuttatással fokozza az eredményt, és annak napokban, hetekben mérhető tartósságát. A vendégeim mindig kérik a lágylézeres kiegészítő kezeléseket, mert a tapasztalataik alapján a bőrük hosszabb ideig megőrzi feszességét, ragyogását.

A lágylézer fényterápia után elektroporációval, ultrahang- vagy gépi face-lifting kezeléssel a hatás tovább fokozható.  A lágylézer-kezelés további előnye, hogy nincs mellékhatása, nem roncsolja a szöveteket, nem allergizál. Eközben a szervezet sejtjeinek önregenerációs folyamatai indítja be, így a lézert megfelelően használva bármilyen manuális vagy gépi anti-aging kezelésbe beépíthető – sejt-energetizáló, regeneráló hatásával a kezelés eredményessége tovább fokozható.

Én a ráncokat egyesével, ránckezelő száloptikával is kezelem. A betört ráncok alatti bőrfelület pillanatok alatt energetizálódik, regenerálódik és kisimul.